Maršruti

1. Cenas tīrelis

Cenas tīrelis ir viens no skaistākajiem un unikālākajiem SUP maršrutiem Latvijā. Šīs maršruts ir iecienīts saullēkta laikā, kad purvu klāj migla un saule lēnam ceļas virs horizonta. 

Vasarā, lai paspētu uz saullēktu, jāierodas jau pirms plkst. 4:00. Mašīnas stāvvieta atrodas 2km gājienā līdz laipiņai no kuras sākas SUP maršruts.

2. Andrejsala

No Andrejsalas ir iespēja doties dažādos maršrutos. Tuvākie maršruti būs apkārt Ķīpsalai, Lucavsalai, vai Zaķusalai. Īpašs piedzīvojums būs arī doties braucienā pa Rīgas kanālu, kas ļaus paraudzīties uz Rīgu no cita skatu punkta. Šis maršruts aizņems ne vairāk kā 2-3 stundas. 

3. Ķemeru tīrelis

Ja Cenas tīrelis ir izcils maršruts saullēkta laikā, tad Ķemeru tīrelis ir unikāla vieta saulrieta laikā. Ķemeru purvā saulrieta stundā rodas sirreāla ainava, kad caur appludinātajiem kokiem mirdz saules stari un purva klusums dod patīkamu miera sajūtu.

4. Brasla

Posmā no Braslas HES līdz pat pašai Gaujas ietekai, Braslas upes krastus veido sārti smilšakmeņi, kur dažviet iegrebtas senās latvju zīmes. Braucienu var turpināt līdz pat Siguldas tiltam un redzēt Turaidas pili no pavisam cita skatu punkta.

Vasarā Braslas upe ir salīdzinoši sekla un vietām var nākties nokāpt no SUP dēļa un to pārstumt. 

5. Ogre

Ogres upe ir viena no krāšņākajām un daudzveidīgākajām upēm Latvijā, jo tās krasti ir samērā neapdzīvoti un tā ir ar daudz dažādām krācītēm un līkumiem. Tā ir ļoti daudzveidīga un ar daudz dažādiem maršrutiem. Kā piemēram, posmā no Glāžšķūņa līdz pat Daugavas ietekai dažviet ir gan akmeņi un krācītes, gan atsegumi un dziļi atvari.

6. Mērsrags

Slīdot caur Mērsraga kanāla rāmajam ūdenim, šajā maršrutā ir iespēja doties pretī fascinējošajiem niedru labirintiem, aplūkot skaistos krastus, sakritušos kokus un raganu namiņu.

7. Koknese

 Ar SUP dēļiem ir iespēja apceļot Latviju un iepazīt arī vēsturiski nozīmīgās un leģendām apvītas vietas, kur viena no tām ir Kokneses pilsdrupas. Braucot pa Daugavas krastu un dodoties uz Pērses upīti ir iespēja apskatīt Latvijai 100. dzimšanas dienai veltīto dāvanu - Likteņdārzu.

8. Cēsis, 9. Līgatne, 10. Sigulda

No Cēsīm līdz pat Siguldai vai tālāk var izbraukt pa Latvijas skaistāko upi Gauju.

Neskaitāmie līkumi, neparastie stāvkrasti un patīkamā straumīte raksturo Latvijas skaistāko upi Gauju un šie maršruti ļaus baudīt Latvijas dabas skaistumu visā pilnībā. 

No Cēsīm līdz Ligatnei ir gandrīz 20km garš maršruts kura ceļā var apskatīt skaisto upes senleju, Kvēpenes pilskalnu, sārtos iežus un izbaudīt Gaujas krācītes.

Līgatne-Sigulda maršruts ir mazliet vairāk kā 20km garš, taču pateicoties daudzajiem apskates objektiem un upes straumei, laiks pazudīs nemanot un 20km liksies kā 5km.

11. Roja

Rojas upe ir salīdzinoši jauns un neatklāts SUP maršruts. Noslēpumainā Rojas upe ir šaura, ar mērenu straumi un daudz pieturvietām, tāpēc būs īpaši piemērota iesācējiem. Līkumainie upes krasti, sagāzušies koki un skaistie dabas skati radīs īstu piedzīvojuma sajūtu!

Ļoti sausās vasarās šī upe mēdz būt sekla un dažviet var nākties nokāpt no SUP dēļa, lai tiktu pāri seklajiem posmiem.

12. Venta

Venta ir ceturtā garākā Latvijas upe, kuras tūristu iecienītākais ir 23km garais Nīgrandes - Lēnu baznīcas posms. Upes krastos var atrast labiekārtotas atpūtas un apmetnes vietas.

13. Kuldīga

Kuldīgā ir viens no mūsu piepūšamo SUP dēļu nomas punktiem. No Kuldīgas ir iespējami dažādi maršruti, taču populārākais būs pa Kurzemes lielāko upi Ventu. Tā ir ievērojama ar Ventas rumbu, kas ir platākais ūdenskritums Eiropā un, lai to šķērsotu būs jāpāriet pa sauszemi. Ūdenskritumam seko Ventas tilts, Melnā Kolka un Riežupes smilšu alas, kas ir tūristu iecienītākie apskates objekti.

Upe vietām ir līkumaina un dažviet ir sastopamas saliņas kas jāapbrauc.